Volleyball: 9th
Tournament
|
4:00pm |
Harlan Community School, Nodaway Valley, AHSTW, Glenwood, Red Oak vs. Harlan Community School
|
Harlan Community High School
|
|
|
|
|
|
Volleyball: 8th
Match
|
4:15pm |
Red Oak MS vs. Glenwood MS
|
Red Oak Jr./Sr. High
|
|
2:50pm
|
3:00pm
|
|
|
Volleyball: 7th
Match
|
4:15pm |
Red Oak MS vs. Glenwood MS
|
Red Oak Jr./Sr. High
|
|
2:50pm
|
3:00pm
|
|
|
Longmeyer BB
|
6:00pm-8:00pm |
|
Auxiliary Gym
|
|
|
|
|
|
|
Cross Country: MS
Meet
|
4:00pm |
Creston Community School District vs. Winterset Middle, Southwest Valley Middle, Nodaway Valley, Mount Ayr Community Schools, Lenox, Hamburg, East Union, Clarinda Academy, CAM, Bedford, Atlantic MS, Clarinda MS, Glenwood MS, Red Oak MS, Shenandoah Middle School vs. Creston Community School District
|
Creston Southwestern Community College
|
|
|
|
|
|
Swimming: Girls Varsity
Meet
|
4:30pm |
Lewis Central, Atlantic CSD, Glenwood vs. Lewis Central
|
|
|
|
|
|
|
Volleyball: 9th
Match
|
4:30pm |
Denison-Schleswig
|
Denison High School
|
|
|
|
|
|
Volleyball: JV
Match
|
5:50pm |
Denison-Schleswig
|
Denison High School
|
|
|
|
|
|
Volleyball: Varsity
Match
|
7:15pm |
Denison-Schleswig
|
Denison High School
|
|
|
|
|
|
|
Football: 8th
Game
|
4:15pm |
Denison MS vs. Glenwood MS
|
Denison High School
|
|
1:20pm
|
1:30pm
|
|
|
Football: 7th
Game
|
4:15pm |
Glenwood MS vs. Denison MS
|
Glenwood High School
|
|
|
|
|
|
Volleyball: 7th
Match
|
4:15pm |
Atlantic MS vs. Glenwood MS
|
Atlantic Middle School
|
|
1:55pm
|
2:05pm
|
|
|
Volleyball: JV
Triangular
|
5:00pm |
Council Bluffs Thomas Jefferson, Fremont Mills, Glenwood vs. Council Bluffs Thomas Jefferson
|
|
|
|
|
|
|
Swimming: Girls Varsity
Meet
|
5:30pm |
Carroll Community, Glenwood, Lewis Central vs. Carroll Community
|
|
|
|
|
|
|
Volleyball: 8th
Match
|
5:45pm |
Atlantic MS vs. Glenwood MS
|
Atlantic Middle School
|
|
1:55pm
|
2:05pm
|
|
|
Longmeyer BB
|
6:00pm-8:00pm |
|
Auxiliary Gym
|
|
|
|
|
|
Football: 9th
Game
|
6:30pm |
Lewis Central
|
|
|
|
|
|
(Date & Time Changed from 09-25-20)
|
|
11:15 AM Dismissal- Homecoming
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Football: 9th
Game
|
4:15pm |
Lewis Central
|
|
|
|
|
|
(Date Changed to 09-24-20)
|
Football: Varsity
Game
|
7:00pm |
Lewis Central
|
|
|
|
|
|
|
|
Cross Country: Boys Varsity
Invitational
|
9:00am |
Harlan Community School, Council Bluffs Abraham Lincoln, Riverside Community Schools, Council Bluffs Thomas Jefferson, Treynor, Underwood, Atlantic CSD, Clarinda, Denison-Schleswig, Glenwood, Lewis Central, Red Oak, St. Albert Catholic vs. Harlan Community School
|
Harlan Golf and Country Club
|
|
|
|
|
|
Cross Country: Girls Varsity
Invitational
|
9:00am |
Harlan Community School, Woodbine, Underwood, Treynor, Council Bluffs Thomas Jefferson, Riverside Community Schools, Council Bluffs Abraham Lincoln, AHSTW, Atlantic CSD, Denison-Schleswig, Glenwood, Lewis Central, Red Oak, St. Albert Catholic vs. Harlan Community School
|
Harlan Golf and Country Club
|
|
|
|
|
|
Cross Country: MS
Invitational
|
9:00am |
Harlan Community School, Woodbine, Underwood, Treynor, Riverside Community Schools, Nishnabotna, Griswold, Council Bluffs Thomas Jefferson, Council Bluffs Abraham Lincoln, AHSTW, Denison-Schleswig, Glenwood, Lewis Central, St. Albert Catholic vs. Harlan Community School
|
Harlan Golf and Country Club
|
|
|
|
|
|
Coronation
|
6:00pm |
|
|
|
|
|
|
|
|
Boys Cross Country Chicken Dinner
|
11:00am-1:00pm |
|
HS Cafeteria
|
|
|
|
|
|